מנשא לילדים

מנשא לילדים

הרעיון של שימוש במנשא לתינוקות הוא לא חדש. למעשה הוא הגיע למדינות המערב אחרי שבמשך מאות שנים, נשים אפריקאיות נהגו לשאת כך את תינוקן. הן היו עטופות אותם בבדים, אשר במקרים מסוימים אף היו חלק בלתי נפרד מהבגדים שהן לבשו, וכך הן יכלו לשאת את התינוקות לכל מקום שהן רצו, בצורה חופשית ונוחה.

השימוש במנשא לילדים הוא לא רק נוח, אלא על פי מחקרים רבים הוא נחשב מאוד בטוח ונכון לגידול התינוק. המחקרים מוכיחים שככל שהילד קרוב יותר לגוף של אימו בחודשיו הראשונים, כך הוא מרגיש הרבה יותר בטוח, אהוב, כך הוא גדל בצורה נכונה. זה אך טבעי, שכן תינוק אמור להרגיש מגע של אם בשביל להרגיש מוגן, כשהוא מרגיש את המגע אז הוא לומד לסמוך על אנשים, הוא לומד להגן על עצמו, הוא לומד, בין היתר, גם מה זו אהבה. עם הזמן האם תשחרר אותו, תהליך שגם הוא חשוב להתפתחות הילד, שכן הוא יעזור לו להיות עצמאי.

שימוש במנשא לילדים, הפך בשנים האחרונות פופולארי לא רק בקרב אימהות, אלא גם בקרב אבות. אנחנו יכולים לראות אבות רבים משתמשים במנשא שכזה, כשהם רוצים לקחת את הילדים שלהם לטיולים במקומות מסוימים, בפרט בטבע, בפארקים, ובעיר. במקום שהאב יצטרך להחזיק את הילד בעגלה או בידיים, הוא יכול לקחת אותו במנשא. גם פה המנשא הוא הרבה מעבר לאלמנט שעוזר להחזיק את הילד, יש לו חשיבות נוספת, בעזרת המנשא הילד יכול לראות מה קורה מסביב, לגלות את העולם, וללמוד אותו.

כיצד קונים מנשא לילדים בצורה חכמה

חשוב לקנות מנשא לילדים בחנות שניתן למדוד אותו פיזית. אנחנו יכולים למצוא לא מעט אתרי אינטרנט שמציעים מנשא למכירה מבלי שניתן למדוד אותו קודם לכן. זה לא נכון ולא חכם לקנות כך את המנשא, מאחר ואי אפשר לדעת אם הוא בטוח וחזק מספיק, כמו כן אי אפשר לדעת אם הוא מתאים לגוף.

כשרוכשים מנשא, יש לוודא שהוא עומד בכל התקנים המחמירים ביותר של הבטיחות וכן שיש עליו את כל האמצעים הנדרשים לצורך שמירה על בטיחות הילד. חשוב שהמנשא יהיה קל, ושיהיה ניתן לקפל אותו בקלות על מנת שניתן יהיה להכניס אותו לתיק ולהשתמש בו בכל מקום וזמן שרוצים.