איך לבחור לוקיישן לצורך צילום הריון במרכז?

חושבים על צילום הריון במרכז? בין אם מדובר בצילום שלכם עצמכם, או שאתם צלמים וקיבלתם הזמנה לצילומים כאלו, אחד הדברים החשובים שעליכם לקחת בחשבון, דבר שישפיע באופן מהותי מאוד על הצילומים עצמם, הוא הלוקיישן.

לוקיישן נכון יכול להפוך צילומים פשוטים להרבה יותר מיוחדים ומרשימים וההפך, בחירה לא נכונה של לוקיישן יכולה להקשות על הצילום ולהפוך את עבודת הצילומים להרבה יותר מורכבת ואת התוצאות לפחות מתאימות למה שאתם מצפים.

חשוב גם לקחת בחשבון את הנוחות של האישה ההרה ולא לבחור לוקיישן שיכול להיות מורכב להגיע אליו (כמו פסגת הר המצריכה הליכה רגלית ארוכה), או מקום חשוף בשיא עונת הקיץ ללא מיזוג אוויר. הנוחות תשפיע משמעותית על המראה הסופי של הצילומים ולכן חשוב לקחת זאת בחשבון, במיוחד אם מדובר בחודשי היריון מתקדמים בהם הקושי מהותי יותר.

התאמה לעונת השנה

הדבר הראשון שצריך לקחת בחשבון בבחירת לוקיישן לצורך צילומי היריון במרכז הוא ההתאמה לעונת השנה. כפי שהזכרנו מעלה, במיוחד כאשר מדובר בעבודת צילום הריון במרכז, וצילומים בחודשי היריון מתקדמים, חשוב לוודא כי אתם בוחרים במקום שיהיה נוח ואפשרי להצטלם בו מבחינת מזג האוויר.

לדוגמא, אם מדובר בצילומים בחודשי יולי – אוגוסט החמים מקום מוצל כמו חורשה טבעית בהם יהיה נוח יותר לקיים את הצילומים תוך התמודדות עם מזג האוויר, בחודשי הסתיו או האביב ניתן לבחור במקומות פתוחים וחמימים יותר כמו חוף הים, ובעונת החורף עדיף לבצע את הצילומים בסטודיו סגור בכדי להיות בטוחים שלא יהיו הפרעות של גשם פתאומי או קור עז.

ציוד צילום מתאים

חשוב להיות בטוחים כי לצלם יש את כל הציוד המתאים בכדי לבצע צילומים בלוקיישן שנבחר. לדוגמא, אם אתם בוחרים לבצע צילומים בתוך מים חשוב מאוד להגיע עם מצלמות עמידות נגד מים וציוד דומה אשר יאפשר צילום נכון בתוך התנאים. לכן גם חשוב לבחור מראש את הלוקיישן כדי שהצלם יוכל להגיע עם הציוד הנכון עבור הצילומים ולא יתקל בקשיים בשל חוסר בציוד נכון המתאים לצרכים בלוקיישן המדובר.