איך לגבש הסכם מזונות ילדים שיתאים לשני הצדדים?

מזונות ילדים

אין ספק כי בתהליך גירושין הצד עליו הכי חשוב להגן הוא הצד של הילדים. מזונות ילדים נועדו בכדי למנוע מהילדים חוסרים כלכליים בשל הגירושין, ולמרות שכל הורה רוצה לדאוג לטוב ביותר עבור הילדים שלו, חשוב לעגן הכל בהסדר מסודר על פי חוק.

כמובן, הסכם מזונות צריך להתחשב לא רק בצרכים של הילדים, אלא גם ביכולות של ההורה אשר צריך לשלם את דמי המזונות, ובהכנסה של ההורה אשר מגדל את הילדים באופן עיקרי. אין טעם לקבוע הסכם מזונות שהצד המשלם לא יוכל לעמוד בו כלל, אך מהצד השני, אם זה יגיע לבית המשפט, יכול להיות שיקבע עבורכם הסכם שכלל לא מתאים לכם, ויכלתם להגיע להסכם הרבה יותר טוב בעצמכם.

גישור מקצועי עם עורכי הדין

בכדי להגיע אל הסכם מזונות ילדים נכון ומשתלם עבור כל המעורבים בעניין, כדאי לנסות לפתור את העניין לפני הגעה אל בית המשפט. פנו לגישור מקצועי בליווי עורכי הדין, והכינו את עצמכם לכך שברוב המקרים תוכלו לנסח כך הסכם מזונות הרבה יותר טוב ממה שיקבע בבית המשפט, ושם לא תהיה לכם אפשרות להתווכח.

לכן, למרות שמדובר בפגישה שמטבע הדברים היא טעונה מאוד מבחינה רגשית, ובדיון שקשה לשמור בו על שיח שקט ומכובד, עדיין חשוב מאוד לעשות כל מאמץ בכדי כן לשמור על הכבוד ועל דיון מקצועי בכדי להגיע להסכם הטוב ביותר גם עבור הילדים, וגם עבור ההורים.

התחשבות ברמת החיים של הילדים לפני הגירושין

במהלך גיבוש הסכם מזונות ילדים חשוב מאוד להתחשב ברמת החיים של הילדים לפני הגירושין ולעשות הכל בכדי לשמור עליה. הליך גירושין הוא גם ככה הליך לא פשוט עבור הילדים, ומעבר להשפעה הרגשית הקשה שלו, השפעה כלכלית עלולה להפוך את התהליך הזה להרבה יותר קשה עבור הילדים ולגרום להשלכות קשות להווה ולעתיד שלהם.

לכן חשוב לעשות הכל בכדי לשמור בהסכם המזונות על רמת החיים של הילדים ולא לגרום לקשיים כלכליים חמורים לאחר הגירושין אשר ייצרו להם בעיות רבות.