מהם היתרונות של דשא סינטטי בחצרות גני ילדים?

דשא סינטטי עשוי חומרים פלסטים שונים והוא מתאים לשימוש בבתים פרטיים, מקומות ציבוריים, מגרשי ספורט ובתי עסק. היתרון הגדול שלו הוא חיסכון במים, אך בגני ילדים יש לו עוד כמה מאפיינים מיוחדים שכדאי להכיר:

א. טיפול ותחזוקה – בגני ילדים אין אפשרות לבצע תחזוקה שוטפת של דשא טבעי בלי לפגוע בשגרה היומית. הפתרון לכך הוא לתת עדיפות לדשא סינטטי, שלא דורש שום סוג של טיפול ותחזוקה. אין צורך בריסוס, כיסוח, דישון או ריסוס של הדשא והוא אידיאלי עבור גני ילדים בכל רחבי הארץ.

ב. ידידותי לסביבהדשא סינטטי נחשב ידידותי לסביבה ולכדור הארץ כי לא נעשה שימוש בחומרים מזהמים כדי לכסח, לדשן ולרסס אותו מפני מזיקים. רמה אקולוגית גבוהה עוזרת לנצל את המגע הנעים של הדשא עבור משחקי הילדים והופכת אותו למשטח מועדף בהשוואה לדשא טבעי או חול.

ג. שחיקה – דשא סינטטי לא דורש טיפול וזריעה מחדש ולא צריך להשבית אותו לכמה חודשים בשנה. יתרה על כך, הוא אינו נשחק גם לאחר תנועה אינטנסיבית של ילדים ואורחים. עמידות בפני שחיקה הופכת את הדשא למשטח שבו ניתן להשתמש לכל אורך שעות היום ומספר פעמים ברצף.

מה הקשר בין דשא סינטטי וחיסכון בהוצאות?

עיריות מקומיות ובעלי גני ילדים פרטיים מנסים כל הזמן למצוא דרכים חדשות לחסוך בהוצאות מיותרות. מהבחינה הזו יש לדשא סינטטי יתרון גדול, כי אין צורך בהשקיה שלו. החיסכון במים מתבטא בחודש הראשון בחיסכון של עשרות שקלים ולאורך השנה הוא עשוי לצמוח למאות שקלים.

הקשר בין דשא סינטטי וחיסכון בהוצאות כמובן לא פוגע במשחקי הילדים ובבטיחות. אפשר לבחור דשא סינטטי עמיד, נעים למגע, צפוף ונמוך ולהתקין עליו צעצועים ומתקני משחקים נוספים. הדשא לא דורש חשיפה לשמש והוא מתאים לאקלים בישראל. את הדשא כדאי להתקין בחצר המרכזית של גני הילדים או בכניסה. בסופו של דבר, המטרה היא להפוך את חלל החוץ של הגינה למקום שבו הילדים יכולים לשחק ללא חשש ובלי הגבלה.