למצוא צעצועים שיעניקו תרומה להתפתחות ילדכם

הדרך הטובה ביותר ללמוד דברים חדשים ולהתפתח היא דרך משחק. זה נכון לכל גיל, וזה נכון במיוחד לגיל הילדות, שבו אין בכלל עדיין שום התנגדות לכיף הגדול שבמשחק ילדים. ילדים לא חושבים על הערך המוסף של המשחקים שלהם, אבל הם לומדים כל הזמן. הם לומדים דברים חדשים על העולם ועל עצמם, הם לומדים מידע חדש, מספרים ואותיות, מדע והיסטוריה ועוד. אבל הם לומדים בעיקר לסמוך על עצמם ועל יכולות הלמידה והתפעול שלהם לפתח את החושים, לפתח את התודעה ואת היכולות הקוגניטיביות שלהם. מובן, הם לא ייתנו לזה שמות מפוצצים כמונו. הם פשוט משחקים, ומגלים את עצמם ואת העולם, ותוך כדי כך מפתחים עוד כלים חיוניים להתמצאות בעולם, במרחב, בשפע המידע שמסביבם.

צעצועים הם הדרך הנחמדה לגדול

לכולנו יש צעצועים בכל מה שיש סביבנו, וצעצועים הם המתנה המועדפת על ילדים בכל מקרה. כמה מהצעצועים שילדים אהבו עשרות שנים אינם משתנים והם אתנו גם היום בצורות שונות ובצבעים אחרים, דגמים עכשוויים ומעודכנים יותר, בוודאי, אבל צעצועים והעקרונות שלהם אינם משתנים. כל צעצוע שהוכח כי ילדים מפיקים ממנו הנאה ממושכת לאורך זמן מבלי להשתעמם, וצעצועים שמאפשרים לילדים להתפתח תוך כדי שימוש בהם וחיזוק המיומנויות שלהם יהיו צעצועים מנצחים שיימכרו תמיד. צעצועים שתורמים להתפתחות הילד, תוך כדי משחק שהוא בכלל לא מייחס לו חשיבות מעבר להנאה שהוא חש.

2015-10-28_1206

צעצועים לכל גיל ולכל טעם

צעצועים שבהם צריך להפעיל חלקים ולעבוד עם מרכיבי המשחק הם צעצועים שמתגלגלים מדור לדור ומתאימים את עצמם לילדים החדשים. משחקי הרכבה, למשל, הם משחקים של פעם שילדים צריכים להרכיב בהם חלקים אחד לשני. היום אפשר לעשות את אותו דבר במולטימדיה, כי אלה המכשירים שבהם ילדים אוהבים לשחק, מבלי להבים אפילו שהם לומדים הכל תוך כדי כך. משחקים שעוזרים לילדים להתמצא במרחב, כמו משחקי חצר ומשחקי מגרש, משחקים שמפעילים פיזית את הילדים ומשפרים את המיומנויות המוטוריות שלהם מוצאים מחדש כל הזמן, אבל אותם עקרונות ממשיכים להיות רלוונטיים.