לידה טבעית – כשלידה הופכת לחוויה

היפנובירת'ינג

הכנה ללידה בשיטת היפנובירת'ינג, התרבות המודרנית רואה בלידה את אחד הסיוטים שחובה לעבור בדרך למתנות היקרות ביותר בתבל, ועם ההתפתחות המטאורית שחווה הרפואה המערבית בכל תחומיה בעשורים האחרונים, הפתרון האולטימטיבי והבלתי מספק המוצע כיום לאישה המודרנית הוא שימוש במשככי כאבים בעלי עוצמה שאכן, מקהים את הכאב הנלווה ללידה, אך מותירים אותה כסיוט החורת את רישומיו השליליים בנפשה של האישה לעד.

מהי לידה טבעית?

שיטת הלידה הטבעית הינה שיטה מתקדמת וייחודית המבוססת על ממצאי מחקרים עדכניים מתחום הלידה ומאפשרת לכל יולדת להפוך את הליך הלידה לחוויה חיובית, מעצימה ובונה שאיננה נשלטת על ידי כאב ונצרבת בתודעת היולדת כאחת החוויות הקסומות ביותר שחוותה אי פעם. שיטה זו מתבססת על מחקרים שבחנו את עוצמות הכאב הנלוות, לרוב, להליך הלידה, ומצאו כי חלקו הארי של הכאב אינו נעוץ בגורמים פיזיולוגיים כאלה ואחרים אלא דווקא בתסמינים הרגשיים – נפשיים של היולדת החווה מתח ופחד ברמות גבוהות. הפחד, המתח והלחץ מובילים להפרשת אדרנלין המעצים את תחושת הכאב והופך את הלידה לסיוט של ממש. הרפיה, לעומת זאת, מעודדת הפרשת אוקסיטוצין אשר מסייע לשרירי הרחם בפעולתם ואף מעודד הפרשת אנדורפינים, משככי כאב טבעיים ומופלאים הקיימים בגוף, משככים את תחושת הכאב והופכים את הלידה לחוויה שיש בה רגיעה, נינוחות, שלווה והרבה עוצמה.

מהי תרומתה של השיטה לאישה ההרה וליולדת?

שיטת ההיפנובירת'ינג מתמקדת בחיזוק ביטחונה של היולדת לקראת תהליך הלידה ובנטרול הדעות המוקדמות והקיבעונות המחשבתיים שצברה עם השנים ואשר מציירים בתודעתה את הלידה כסיוט כואב ובלתי אפשרי. הנשים המתכוננות ללידה באמצעות ההיפנובירת'ינג מוצאות עצמן מתעמתות עם הפחד, מפרקות לגורמים את החשש ומתכוננות ללידה מתוך רגיעה ושלווה המתאפשרות הודות לכלי הרפיה עוצמתיים ומגוונים המועברים בקורס ומאפשרים לכל יולדת לבחור את טכניקות הרפיה המושלמות עבורה. תרגילי ההרפיה משפיעים לטובה על האישה גם במהלך ההיריון, כשהיא רגועה ונינוחה יותר וחווה את הליך ההמתנה באופן בריא ויעיל יותר.

מהי תרומת השיטה לעובר?

ההרפיה והרגיעה המהוות פועל יוצא של תרגולי ההרפיה ושל ההכנה הנפשית הכוללת משפיעות לטובה גם על העובר במהלך ההיריון. במהלך הלידה, כאשר היולדת רגועה, רפויה, נינוחה ושלמה עם התהליך אותו היא חווה, נטולת סיוטים ומחוברת לגודלו של הרגע, תחושת הרגיעה שלה משפיעה לטובה גם על העובר. מעבר לכך, הירידה החדה בתחושת הכאב והנינוחות הסוחפת האופפת את הליך הלידה המיישם את עקרונות ההיפנובירת'ינג, מאפשרות לחלק גדול מהיולדות לעבור את התהליך ללא שימוש במשככי כאבים למיניהם. בעקבות כך, העובר מגיח לאוויר העולם כשהוא נינוח, ערני ונטול טראומות המהוות חלק בלתי נפרד מלידות אחרות. השפעתה החיובית של הנינוחות הנלווית להיפנובירת'ינג וההימנעות מנטילת משככי כאבים מותירה את חותמה על התינוק לאורך זמן ויולדות רבות מעידות כי תינוקן ישן טוב יותר, אוכל טוב יותר ורגוע יותר.