טיפול רגשי לילדים בחיפה

ילדים שחווים קשיים רגשיים מביאים אותם לידי ביטוי במגוון דרכים – הפרעות בבית הספר, פגיעה בחברים בגן, סירוב לישון לבד, עצבנות, הסתגרות ועוד. לא תמיד ההורים מצליחים לזהות שקיים קושי רגשי, עוד יותר קשה לזהות אילו רגשות מובילים לשינוי בהתנהגות ובוודאי שגם ההורים הקשובים ביותר והתומכים ביותר לא תמיד מצוידים בכלים שמאפשרים סיוע אמיתי לילדים. במקרים אלה הפתרון המומלץ הוא טיפול רגשי לילדים בחיפה.

מתי לפנות למטפלים מקצועיים?

אין כמעט ילד שלא מפגין מפעם לפעם התנהגות לא רצויה, הן מבחינת ההורים והן מבחינתו. באופן טבעי לא כל התפרצות זעם היא סיבה לחפש מטפלים לילדים בחיפה, אבל אם ההתנהגות החריגה נמשכת מעל לחודש ואתם מרגישים שאין ביכולתכם לעזור לילד, מומלץ לממש את האופציה של טיפול רגשי, וכדאי גם לא להתמהמה על-מנת שהמצב לא יחמיר.

כמה זמן נמשך טיפול רגשי לילדים בחיפה?

באופן טבעי משך הטיפול, כלומר מספר המפגשים, משתנה בהתאם לבעיה הרגשית, לאופי הילד ולמטרות שמציבים לפני תחילת אותו טיפול רגשי לילדים בחיפה. יחד עם זאת חשוב לדעת שבגיל צעיר ניתן לחולל שינויים משמעותיים גם תוך פרק זמן קצר, וזאת בזכות הגמישות של הילדים והיכולת שלהם לקלוט במהירות ולהתאים את עצמם למציאות החדשה, מה גם שיש להם מוטיבציה עזה לעשות זאת.

בעיות ממוקדות ניתן לפתור תוך עד 10-12 מפגשים, וגם למצוקות רגשיות מורכבות יותר ניתן לספק מענה אפקטיבי באמצעות טיפול CBT לילדים שנמשך עד 4-5 חודשים.

היתרונות המשמעותיים של טיפול בגישת CBT

במסגרת טיפול רגשי לילדים בחיפה בגישת CBT מזהה המטפל את דפוסי החשיבה הלא רצויים אצל הילד, למשל באמצעות משחק חופשי (או בדרכים אחרות). דפוסי חשיבה שגויים אלה, שהם לרוב תוצר של מערכת אמונות שגויה, מובילים להתנהגויות לא נכונות עבור הילד, ועצם המודעות אליהם מפחית את תדירות ההתנהגויות הנ"ל.

בנוסף מקנה הטיפול הרגשי לילדים בחיפה כלים לנטרול הדחף לבצע התנהגות לא נכונה מיד כשהוא מופיע. בדרך זו ניתן לטפל באפקטיביות בפחדים, בחרדות חברתיות, בהפרעות שינה, בדיכאון, בדימוי גוף בעייתי, בטראומות, בקשיים חברתיים ועוד.