טיפול בגזים של תינוקות – איך עושים זאת נכון?

טיפול בגזים של תינוקות

אחת התופעות שכל הורה מכיר, וכמעט ואין תינוקות אשר לא חווים את התופעה הזו, היא גזים, ובעיקר אצל תינוקות שאינם יונקים. הגזים יכולים לגרום לכאבים לא נעימים כלל לתינוקות, האם יכולים לגרום להפרעה משמעותית  ביום – יום עבור ההורים וגם עבור התינוקות עצמם, לגרום לבכי רב ועוד השלכות רבות.

מאז ומתמיד שיטות טיפול בגזים של תינוקות היו נדרשות על ידי הורים רבים, כל הורה מנסה אין ספור שיטות בכדי לנסות להקל כמה שיותר על התינוק שלו. חלק מהשיטות הללו עוזרות, וחלק פחות, ולכן כדאי ללמוד יותר על כל שיטה לפני שמנסים אותה.

תרופות סבתא ושיטות עתיקות

עם כל הרפואה המודרנית, עדיין ישנן כמה שיטות עתיקות של טיפול בגזים של תינוקות אשר עוזרות טוב יותר מכל דבר אחר. לדוגמא, עיטוף של התינוק בשיטה ייחודית אשר מדמה את הצורה בה הוא שכב ברחם. העיטוף הזה מאפשר לתינוק לשחרר את הגזים הנצברים אצלו ומקלים מאוד על הכאבים. הוא יכול לסייע לתינוק לישון רגוע יותר ולהרגיש הרבה יותר טוב, והכל ללא תופעות לוואי או שימוש בתרופות, ולכן מדובר בשיטה אהובה במיוחד על ההורים.

בנוסף ישנן תרופות סבתא נוספות שיכולות לעזור כמו חליטות שומר, אניס וכדומה, אך חשוב לא להעמיס שימוש בתרופות הללו, למרות שהן טבעיות, במיוחד לא בגילאים צעירים מאוד של התינוק.

תרופות קונבנציונאליות

כמובן, לצד תרופות הסבתא והשיטות העתיקות ישנו מגוון לא קטן של תרופות קונבנציונאליות אשר יכולות לעזור. לפני שאתם בוחרים תרופה לצורך טיפול בגזים של תינוקות כדאי מאוד להתייעץ עם רופא תינוקות אשר יוכל לתת המלצה על הטיפול הנכון על פי גילו של התינוק ועל פי מצב הגזים שלו. לא כל תרופה מתאימה מגיל צעיר מאוד, וישנם מצבים בהם הגזים לא חמורים במיוחד ולא מומלץ להתחיל בטיפול תרופתי.

לכן, פנו אל רופא הילדים שלכם אשר יוכל לבחון את התינוק ואת מצבו ולתת לכם המלצות מקצועיות נכונות אשר יאפשרו לכם לטפל בילד בצורה בטוחה ונכונה.