התאמת צעצועים בגיל 12-6 חודשים

אין דבר מהנה יותר מאשר ללכת לחנות הצעצועים ולבחור מתנה לילדים. הליכה לחנות הצעצועים מחזירה כל מבוגר לעולם הילדות שלו כאשר אפשר ללכת לאיבוד בין המדפים, מה גם שכיום קיימות חנויות וירטואליות ודרך האינטרנט ניתן לרכוש את כל הצעצועים אותם אנו רוצים. אך למרות שהחוויה מאוד מהנה לכשעצמה, עלינו לזכור כי לא לעצמנו אנו קונים אלא לילד ולמרות שמסוק על שלט נראה ממש אפקטיבי, לתינוק עד גיל שנה לא יהיה בו שימוש וחבל.

board-761586_640

התאמת צעצועים לגיל 6 – 12 חודשים

אחד הפרמטרים המנחים שצריכים ללוות אותנו בעת שאנו קונים צעצועים לילדים הוא גיל הילד ולא סתם זו השאלה הראשונה שהמוכרים בחנות שואלים, מה גם שרוב החנויות מחולקות לפי אגפים ואם זו חנות אינטרנטית שבה אתם מבקרים, אז לפי קטגוריות חיפוש, על מנת שההתאמה תהיה כמה שיותר מושלמת וכדי שתוכלו לראות אל מול עיניכם את כל האפשרויות המומלצות. כאשר הקנייה נעשית עבור ילדים בין גיל שישה חודשים לשנה, הרי שאתם יכולים לבחור מתוך מגוון של מתנות איכותיות ומוצלחות, שלא רק יגרמו הנאה לתינוק הקטן, אלא גם יצרו אצלו עניין ויתרמו להתפתחותו.

tricycle-691587_1280

אז מה לקנות לילדים בין הגילאים שישה חודשים לשנה?

כיום ישנם המון צעצועים מעודדי זחילה, כך שאם התינוק קרוב יותר לגיל חצי שנה ועדיין לא התחיל לזחול, זו מתנה מצוינת. במידה והתינוק קצת יותר גדול, אפשר לקנות לו הליכון או שולחן פעילות על מנת שיוכל לעמוד ביתר קלות. חשוב לציין שלא תמיד חייבים לבחור דווקא את המתנות שלהן יש הכי הרבה פונקציות וכפתורי הפעלה, לעיתים אפשר לנקוט בגישה של כל המוסיף גורע וללכת על צעצועי התפתחות שקטים. כך למשל קיימים המון צעצועים שנועדו לפתח את המוטוריקה והם מעולים בדיוק לגילאים האלו כמו למשל הך פטיש, קוביות, מגדל כוסות, השחלות, מבוך טבעות ועוד.

chalk-791173_1280

אפשר לבחור גם "סתם" חיות

לרובנו זה אולי נראה "סתם" לעומת ההיצע הנרחב שקיים בחנות, אולם בגילם הצעיר, ילדים מאוד מאוד נהנים ממשחק עם חיות. מה גם שתוך כדי משחק אפשר ללמד את הילדים עולם ומלואו, כמו למשל מה החיות אוכלות, איפה הן מתגוררות וכדומה. לילדים יש עולם דמיון עשיר ולפעמים דווקא המשחק שלכאורה לנו נראה פשוט ביותר, להם הוא עושה נפלאות, במיוחד כי מעודד אותם לפתח את הדמיון.