בחירת צעצועים ומשחקים לילדים

כדי לבחור צעצועים ומשחקים לילדים אנחנו לא מסתפקים בגיל הילד בלבד כקריטריון לבחירה, משום שיש ילדים גדולים שישמחו תמיד להשתעשע בצעצועים לילדים קטנים יותר ויש ילדים שיסתדרו מצוין עם משחקים של ילדים מבוגרים יותר. כדאי מאוד להכיר את הילד ולדעת למשל מהי יכולתו המוטורית ובאיזו מידה יוכל לתפעל את הצעצוע וליהנות ממנו, מבלי שהדבר יגרום לו לתסכול והוא לא יפיק ממנו את המיטב.

צעצועים לפי אופי לבנים ולבנות

ילדות אוהבות לשחק גם בצעצועים מורכבים יותר שאולי נהוג לחשוב שרק בנים משחקים בהם, ובנים יכולים בהחלט לאהוב בובות, הכל לפי אופיו של הילד. כדאי אולי להשתמש בכך כדי להציע להם צעצועים מאתגרים יותר שיפעילו אותם אחרת, או משחקי מחשבה ומשחקים שייתנו להם ערך מוסף מסוים מעבר לשעה של כיף והנאה. היום משחקים הם דרך נהדרת לבלות עם הילדים וגם זמן של למידה והתפתחות יחד דרך משחק, שהיא הדרך המועדפת ללמידה של תכנים רבים. מומלץ לחפש בין משחקי הקופסה, לדוגמה, משחק מעניין שילהיב את הילדים לזמן רב ויאפשר להם לשוב אליו עוד ועוד.

צעצועים שמעסיקים ילדים

ילדים אוהבים להתעסק עם הרכבות ועם חלקים שמתפרקים, ורצוי שיהיו כאלה שלא יתסכלו אותם משום שהמוטוריקה הנדרשת להם עדינה מדי. כל צעצוע שיאתגר את החושים שלהם ויאפשר להם להראות כמה הם חכמים ויודעים, ילהיב אותם וידרבן אותם לעוד ועוד הישגים. צעצועים כאלה הם כמו הפרס הקטן שהם מקבלים בכל פעם שהצליחו בפעולה כלשהי.

ילדים עדיין אוהבים צעצועים של פעם

צעצועים של פעם הם הצעצועים שתמיד נכונים. לא לחינם הם נשארים רלוונטיים שנים ארוכות ולא מפסיקים להיות פופולריים. הם מבוססים על אמפתיה גדולה ועל מה שחביב על ילדים כמו חיקוי עולם המבוגרים במשחק בובות, עם עזרים ואבזרים כמו שיש לגדולים. משחקי ספורט של פעם בכדור, מתרגלים את חוש התחרות, היוזמה וההישגיות. אין ילד שלא יאהב משחקי הרכבה או אפילו מולטימדיה פופולרית מאוד. ב"צעצועי מורן" תמצאו צעצועים חדשים ביותר לצד צעצועים של פעם, כנסו לאתר ופנקו את הילד שבכם במתנה.